Didem Engin Kimdir
Dinle
Didem Engin Kimdir, Didem Engin Hakkında Bilgi, Didem Engin Biyografisi,

Didem Engin Kimdir

Künye = Didem Engin Doğum tarihi : 13.Haziran.1977 Didem Engin kaç yaşında : 45 Kilo & Boy : Burcu : İkizler Meslek : Milletvekili Didem Engin doğum yeri : AnkaraDidem Engin Biyografisi

Avrupa Komisyonu’nun Jean Monnet bursunu kazanarak, Yüksek lisansını Belçika Bruges'deki College of Europe'da “Avrupa Birliği ve Ekonomi” alanında tamamladı. Tezini “E-ticarette Rekabet Sorunları / AB ve ABD’nin Yaklaşımlarının Analizi” konusunda yazmıştır.

Didem Engin, iş hayatına; Türkiye’deki AB destekli projelerin bütçeleme, ihalelerini yapma, sözleşmelerini düzenleme ve finansmanından sorumlu, Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi'nin kurulmasında görev alarak başladı.

Didem Engin, 2004 yılında 27 yaşında iken kurduğu danışmanlık şirketiyle ihracat geliştirme ve yatırım danışmanlığı hizmetleri verdi. Kamu ve özel kuruluşların AB’ye uyum sürecinde yeniden yapılandırılmaları projelerinde görev aldı.

“Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu”’nun (DEIK) Avrupa Birliği ve Asya Pasifik iş konseyleri üyesidir. 2008-2010 döneminde “Türk-Fransız”, “Türk-Belçika”, “Türk-İrlanda” iş konseylerinde yürütme kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. 2010-2012 dönemi için ise “Türk-Çin”, “Türk-İngiliz” ve “Türk-Fransız” iş konseyleri yürütme kuruluna seçildi. Türk-Hint ve Türk-Hong Kong iş konseylerinde başkan yardımcılığı, Türk-İngiliz ve Türk-Alman iş konseylerinde ise Yürütme Kurulu Üyeliği'ne seçildi. Bir kamu kurumu olan Hong Kong Yatırım Ajansı’nın Türkiye başdanışmanlığını 6 sene boyunca yürüttü.

Didem Engin, çok iyi düzeyde Fransızca ve İngilizce, orta düzeyde İspanyolca ve Latince bilmektedir.

Didem Engin, 2007 genel seçimlerinde CHP’nin en genç milletvekili adayı olarak İstanbul 2. Bölge’den aday gösterilmiştir. 2008 yılında CHP’nin İstanbul il yönetim kurulu üyesi seçilmiştir. AB ve Dış İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından yayınlanan “CHP İstanbul News” isimli İngilizce bültenin editörlüğünü yapmıştır. 22-23 Mayıs 2010 CHP Kurultayında Parti Meclisi üyesi seçilmiştir. Kadın Örgütlenmesi ve Kadın Kollarından sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

7 Haziran 2015 tarihinde 25. Dönem TBMM. Milletvekili seçimlerinde ve 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan 26. Dönem TBMM. Milletvekili seçimlerinde CHP’den İstanbul milletvekili seçilerek parlamentoya girdi. Mecliste Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda görev yapmaktadır.

Didem Engin, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçimleri için 20 Nisan 2018 tarihinde CHP’den aday adayı olduğunu açıkladı.
Kaynak:Biyografi.info

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

0
FAIL!
0
LOVED
0
EW!
0
LOL
0
AWESOME!
0
FUNNY
0
Kızgın

Yorumlar

https://hakkinda-bilgi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!