Baha Kimdir
Dinle
Baha Kimdir, Baha Hakkında Bilgi, Baha Biyografisi,

Baha Kimdir

Künye = Baha Doğum tarihi : 17.Eylül.1969 Baha kaç yaşında : 53 Kilo & Boy : Burcu : Başak Meslek : Şarkıcı Baha doğum yeri : Bünyan, KayseriBaha Biyografisi

Baha, Gazi Üniversitesinde öğrenci iken kurmuş olduğu grup KDV ile ilk pop konserini gerçekleştirdi. Daha sonra müzik öğretmenliği yapmış ve özel dersler vermiştir. Aynı zamanda o dönemde profesyonel bir futbolcu olan Baha 8 yıl süren bir futbolculuk döneminden sonra Galatasaray'a transfer olacakken geçirdiği rahatsızlıktan dolayı futbolu bırakmak zorunda kaldı ve tamamen müziğe yöneldi.

1999 yılına kadar ağabeyi Sait ile birlikte cafe-bar işletmeciliği yaptı.

Baha, albüm çıkarıncaya kadar, yurdun değişik yerlerinde çok değerli müzisyenlerle çalışma fırsatı bulmuştur. Aynı zamanda besteci kimliği olan Baha'nın birçok şarkısı diğer sanatçılar tarafından seslendirilmiştir.

Romantik prens olarak anılan Baha, aşk şarkıları denince ilk akla gelen isim olmuştur. 1999 Haziran ayında Aşkın Tebessümü adlı ilk albümünü çıkardı. Aşkın Tebessümü albümü yakaladığı yüksek satış grafiğinden dolayı birçok ödül almıştır. Aynı zamanda Baha'ya da yılın sanatçısı ödülünü getirmiştir. Bu albümle birlikte İstanbul’a yerleşmiştir.

2003 yazında "Aşkın Tebessümü", "Aşk Olmazsa" ve "Aşk Acısı Konserleri" adı altında Türkiye ve Avrupa turnesi gerçekleştirmiştir.

22 Mayıs 2017 tarihinde, Yunanistan'ın Rodop ilindeki, 17. Yassıköy Belediyesi Kiraz Festivali'ne katıldı.

Baha, milli bilardocu Semih Saygıner hayranlığıyla başladığı bilardoda kısa sürede gelişme kaydetti. Milli takıma alınan Baha, Aralık 2016 ayında Mısır'ın Hurgada kentinde yapılan 3 Bant Bilardo Dünya Kupası şampiyonasına katıldı.

Albümleri :
1999 - Aşkın Tebessümü
2000 - Aşk Olmazsa
2003 - Aşk Acısı
2005 - Aşk Rüzgarı
2007 - Aşk Yemini
2008 - Firari Aşk
2010 - Aşkı Duymak İstediğin Her Zaman
2013 - Aşk Baha'ne
2017 - Aşk'a Devam

Kaynak:Biyografi.info

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

0
FAIL!
0
LOVED
0
EW!
0
LOL
0
AWESOME!
0
FUNNY
0
Kızgın

Yorumlar

https://hakkinda-bilgi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!